Katamaranai

Ducky katamaranus galima skirstyti į tris pagrindines grupes:
– Savaitgalio katamaranas
– Sportinis katamaranas
– Kelioninis katamaranas

Kiekviena iš aukščiau išvardintų katamaranų grupių turi savo specifiką, savo tikslą ir atlieka tam tikras užduotis nustatytomis aplinkybėmis. Trumpai tariant – kiekvienam darbui turi būti naudojamas atitinkamas įrankis, taip ir čia, priklausomai nuo Jūsų išsikeltų tikslų buriuojant, Jums bus tinkamas vienas ar kitas atitinkamų charakteristikų katamaranas. Šios trumpos apžvalgos tikslas padėti susivokti Ducky katamaranų gamoje ir padėti suprasti šių modelių skirtumus ir kokius buriuotojo poreikius pildo kiekvienas iš modelių.

Savaitgalio katamaranas
Šiai grupei priklauso vadinamieji paplūdimio arba pliažiniai katamaranai. Tokio tipo katamaranui keliamas tikslas – galimybė jį panaudoti dienos ar savaitgalio pasiplaukiojimui. Išpildant šį tikslą katamaranas turi būti suprojektuotas taip, kad jį galima būtų surinkti ir išardyti per maksimaliai trumpą laiką, todėl šių katamaranų konstrukcija yra paprastesnė. Taip pat šios grupės katamaranai turi bures su mažesniu-vidutiniu burių plotu, t.y. tokį katamaraną gali lengvai valdyti pradedantis buriuotojas ar visiškas naujokas. Šios grupės modeliai idealiai tinka mokytis buriuoti. Lengva ir paprasta konstrukcija bei didelė šių katamaranų keliamoji galia leidžia Jums rinktis, ar buriuosite vienas, ar su kompanija. Mažas svoris ir nedideli supakuoto katamarano krepšiai leidžia jį gan paprastai transportuoti lengvuoju automobiliu. Šio grupės katamaranai: Ducky 13, Ducky 15 ir Ducky 16.

Sportinis katamaranas
Šiai grupei keliami tikslai: didelis greitis, valdomumas ir ekstremalumas. Didelė galia, didelis burių plotas ir stipresnė katamarano konstukcija yra tai, kas daro šiuos modelius išskirtiniais. Tokio tipo katamaranai yra ne pradedantiems, jiems valdyti yra reikalingi įgūdžiai, tačiau jei tokius įgūdžius turite, norite greičio ir fiziškai aktyvaus laisvalaikio ant vandens – toks katamaranas Jums, patirsite neišdildomus įspūdžius ir gerai pasportuosite. Šios grupės modeliai: sportinės kategorijos Ducky 14s ir Ducky 18s modeliai, o taip pat lenktyniniai (agl. race) modeliai: Ducky 17r ir Ducky 19r.

Kelioninis katamaranas
Šiai grupei keliami tikslai: patikimumas ir autonomiškumas keliaujant. Šios grupės katamaranai yra priskiriami C konstrukcijos kategorijai, jais galima plaukti jūra. Kelioniniais katamaranais galima planuotis kelių dienų ar ilgesnes išvykas, galbūt net šeimos ar keliautojų grupės atostogas, jais galima plukdytis gan daug kelionei reikalingų daiktų. Katamaranui valdyti nereikalingi sportinio buriavimo įgūdžiai, bet šio katamarano įgula turi gebėti susitvarkyti su dviem arba trim burėmis. Katamaranas atleidžia smulkias valdymo klaidas. Tai keliautojų modelis, jam siūlomas ilgiausias papildomų parinkčių sąrašas. Šios grupės katamaranai: Ducky 17 ir Ducky 19.

Šis straipsnis yra patariamojo pobūdžio, o galutinis pasirinkimas, kuris katamaranas tinkamiausias, yra Jūsų!